آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

طراحی و محتوا

WordPress

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملاً رایگان و متن باز می باشد که مورد استفاده ی سایت‌ها، وبلاگ ها قرار میگیرد و در واقع محبوبترین سیستم وبلاگ نویسی به شمار می آید.
قبل از نصب وردپرس در DirectAdmin می‌بایست پیش نیاز‌های نرم افزاری آنرا بشناسید.
- ورژن php سرور میزبان می بایست حداقل 5.2.4 باشد.
- ورژن MySQL سرور میزبان می بایست حداقل 5 باشد.
- mod_rewrite آپاچی سرور باید فعال باشد.

مراحل نصب وردپرس روی DirectAdmin به چه صورت است؟

1. ابتدا نرم افزار را از مرجع فارسی وردپرس دانلود نموده و از طریق File Manager  در public_html هاست خود آپلود نمایید.

2. فایل آپلود شده را Extract کنید. فایل های وردپرس پس از اکستراکت شدن، داخل پوشه wordpress قرار می گیرد که می بایست به روت هاست یعنی Public_html انتقال دهید. برای اینکار وارد پوشه wordpress شوید و از بالا سمت راست بر روی select کنید تا تمامی فایل ها انتخاب شوند.
select directdmin
سپس از نوار پایین صفحه بر روی Add to Cipboard کلیک کنید. به صفحه public_html باز گردید و از نوار پایین بر روی Move Clipboard files here کلیک کنید تا کلیه فایل ها انتقال یابد.

add to clipboard
3. طبق آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین، اقدام به ساخت دیتابیس نمایید.
4. فایل wp-config-sample.php را به wp-config.php تغییر نام دهید. سپس بر روی گزینه Edit مربوط به فایل wp-config.php کلیک کنید. در صفحه ای که باز شد می بایست اطلاعات دیتابیس خود را جایگزین نمایید و سپس بر روی Save As کلیک کنید.
wp config
5. برای شروع نصب آدرس سایت را فراخوانی نمایید.
( اگر با صفحه سفید مواجه شدید، فایل index.html موجود در هاست را حذف نمایید)
6. عنوان سایت، نام‌ کاربری، رمز دوبار و ایمیل را بطور کامل پر نموده و با استفاده از دکمه راه اندازی وردپرس به صفحه بعد بروید.
install-wordpress
7. نرم افزار وردپرس نصب شد. با استفاده از دکمه ورود به صفحه بعدی بروید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، وب سایت خود را مدیریت کنید. همواره موارد امنیتی وردپرس را رعایت نمایید.
install-wordpress
( به خاطر داشته باشید، در مراجعات بعدی، می توانید با اضافه نمودن کلمه wp-admin پس از آدرس دامنه در آدرس بار، وارد محیط مدیریت شوید. همانند http://tksk.ir/wp-admin)