چرا نباید بک لینک بخریم

بهینه سازی سایت

خرید بک لینک

تا مدتی پیش خرید بک‌لینک کاری طبیعی بود و اکثراً مدیران سایت از تبلیغاتی همچون خرید بک‌لینک با رنک 4، 5 و ... استفاده می‌کردند. با اینکه گوگل در تمامی راهنماهای خود گفته بود که خرید و فروش بک لینک ممنوع است، اما در اکثر موارد نتیجه ای مثبت برای مدیر سایت داشت. در سال 2011 اگوریتم پاندای گوگل معرفی شد و اکثر سایت‌های ایرانی ایمیلی از بابت حذف لینک‌های تبادلی را از طریق وبمستر تولز دریافت کردند. بعد از فعال شدن الگوریتم پاندا، سایت‌هایی که بک‌لینک خریده یا فروخته بودند، شروع به پنالایز شدن توسط گوگل کردند و افرادی زیادی سرمایه خود را از دست دادند.
مطمئناً اعتبار یک وب سایت از طریق خرید بازدید افزایش نمی‌یابد.

dont buy backlink

آیا هنوز هم می توان بک‌لینک خرید؟

در مورد خرید بک لینک کسی جلوی شما نگرفته و هر زمان می توانید اینکار را انجام دهید. فقط این را بدانید گوگل برای اینگونه لینک ها ارزش خاصی قائل نمی شود و اکثر این لینک ها تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت.

اگر بک لینک بخریم چه می شود ؟

شاید بی ارزش ترین اتفاق این باشد که رتبه سایت شما برای مدت کوتاهی افزایش می‌یابد، اما بعد از مدت کوتاهی دوباره افت می‌کند و از دید موتورهای جستجوگر به چشم اسپمر دیده می‌شوید.

چرا برخی از شرکت‌های بهینه ساز سایت می‌گویند بک لینک بخرید؟

هیچ شخصی از بدست آوردن پول بدش نمی آید! اکثر این شرکت‌ها سایت یا سایت‌هایی با رتبه بالا دارند و از شما پول می‌گیرند تا سایت شما را در سایت خود تبلیغ نمایند! بهتر است بجای خرید بک لینک با راه حل های دریافت بک لینک رایگان آشنا شوید ...

چگونه تاثیر منفی خرید بک لینک را به حداقل برسانیم؟

اگر کماکان برای خرید بک لینک پافشاری دارید و راه‌های اصولی همانند تولید محتوا را نمی پسندید، نکات زیر را کاملاً مطالعه نمایید تا احتمال جریمه سایت به حداقل برسد:

  • به جای تبلیغات متنی در قسمت‌های مختلف سایت‌ها، از تبلیغات محتوایی و مطلب اختصاصی استفاده کنید.
  • به جای خرید بک لینک در تمام صفحات یک سایت، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ نمایید.
  • نسبت لینک‌های خریداری شده به کل لینک های ورودی سایت کمتر از 10 درصد باشد.
  • بصورت مستقیم با صاحب سایت در تماس باشید و با واسطه‌‌ی تبلیغاتی همکاری نداشته باشید.
  • با سایت‌هایی که بطور عمومی اقدام به فروش لینک و تبلیغات می‌کنند همکاری نکنید.
  • تنها از سایت های مرتبط با زمینه کاری خود لینک خریداری نمایید.
  • بک لینک‌ها را با فاصله زمانی و جداگانه خریداری کنید. پیشنهاد‌ی همانند "تبلیغات در 20 سایت با پیج رنک 3 و 4" انتخاب مناسبی نیست.