14 گام برای افزایش بازدید سایت

بهینه سازی سایت

website traffic

چگونه ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟

امروزه افزایش بازدید سایت بزرگترین نگرانی مدیران سایت می‌باشد. از طرفی موتورهای جستجو روز به روز هوشمندتر می‌شوند. استفاده از روشهای غلط یا کوتاه مدت (کلاه سیاه) به جای استفاده از روشهای طولانی مدت (کلاه سفید)، نه تنها ترافیک وب سایت شما را افزایش نمی‌دهد بلکه باعث پیشرفت رقبای شما می‌شود.
گام‌های زیر را با دقت انجام دهید تا پیشرفت سایت خود را ببینید.

1. محتوای خلاقانه:

کپی پیست را بطور کامل فراموش نموده و خالق محتوای جدید باشید.

2. طراحی خلاقانه:

طراحی خلاقانه و حرفه ای، مهم ترین اصل جذب بازدید کننده می‌باشد. تنها ورود کاربر به سایت مهم نیست، باید محیطی را ایجاد کنید که کاربر در سایت بماند.

3. خبرنامه:

با ایجاد بخش خبرنامه، دریافت اطلاعات کاربران و ارسال آخرین مطالب به ایمیل کاربران، بازدید کننده های ثابت خواهید داشت. میتوانید از feedburner گوگل استفاده کنید.

4. ایجاد یک وبلاگ:

کاربران وبلاگ را بیشتر از بخش های دیگر دوست دارند. در وبلاگ مطالب کوتاه ولی کامل می‌باشد و از نظر موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد.
5.مشخص نمودن هدف وب سایت:
قبل از نوشتن یک مقاله برای سایت، هدف از ایجاد سایت خود را بشناسید. مسیر سایت خود را مشخص نمایید و سعی کنید در موضوع انتخابی کاملترین باشید.

6. اضافه نمودن تصویر:

به مطالب خود تصویر اضافه نمایید. طبق آمار جهانی، تعداد کاربران علاقه‌مند به مطالب تصویری تقریباً 2 برابر کاربران علاقه‌مند به مطالب متنی می‌باشد.

7. استفاده از آمارگیر سایت:

استفاده از یک آمارگیر درست و مشاهده نتایج آن بعد از مدتی کوتاه، مسیر پیشرفت شما را نمایان خواهد نمود که با تقویت بخش مربوطه شاهد پیشرفت روزافزون سایت خود باشید.
ترجیحاً از Google Analytics استفاده نمایید.

8. ارجاع لینک‌ها:

مطالب نوشته شده خود را به داخل و خارج ارتباط دهید. این ارتباط باعث می شود کاربر به بخش های مختلف منتقل شود و به نوعی به دنبال موضوع مورد علاقه خود، در سایت شما گشت و گذار کند.

9. نویسنده میهمان باشید:

برای مطرح شدن در دنیای وب، در سایتهای دیگر مطلب ارسال نمایید (البته وب سایت‌هایی که به موضوع شما نزدیک هستند). عملاً با اینکار لینک بیلدینگ نویسنده بودن انجام شده و شما با ارسال پست در وب سایت‌های دیگر یک لینک به وبسایت خود دریافت می کنید.

10. عضویت در انجمن‌های گفتگو:

تالارهای گفتگو جزو بهترین سایت‌های WEB2 می‌باشند. اینگونه وبسایت‌ها امکان پرسش و پاسخ، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و معرفی به کاربران را می‌دهد.

11. ثبت سایت در دایرکتوری‌ها:

دایرکتوری بازدید زیادی را به سمت سایت شما روانه نمی‌کنند. اما یکی از اصول لینک بیلدینگ ثبت سایت در دایرکتوری می‌باشد.

12. تبلیغات:

این بخش صرفاً با پرداخت هزینه امکانپذیر است. برای بدست آوردن بک لینک بیشتر بهتر است از تبلیغات متنی استفاده شود. معروف ترین تبلیغات کلیکی و متنی، Google Adwords هست.

13. تبادل لینک و لوگو:

تبادل لوگو برای بدست آوردن ترافیک نیست. بلکه با اینکار برندسازی می‌کنید و کاربران در سایت‌های مختلف با برند شما آشنا می‌شوند.

14. شبکه‌های اجتماعی:

برای موفقیت در شبکه‌های اجتماعی می‌بایست سایت خود را فراموش کنید. اگر فرد مشهوری هستید، اگر بهترین سایت جهان را دارید، اگر بهترین ایده را دارید که در هیچ سایتی پیدا نمی‌شود، مردم دار باشید و برای آنها فعالیت کنید. در شبکه‌های اجتماعی بزرگ یا کوچک بودن مهم نیست بلکه نحوه فعالیت شما مهم است.
Facebook، twitter،Google Plus، pinterest، Linkedin جزو بهترین‌های شبکه‌های اجتماعی در جهان محسوب می‌شوند.