راهنمای مقدماتی سئو

بهینه سازی سایت

راهنمای سئو

سری مقالات راهنمای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) در واقع شما را در کشف عبارات و اصطلاحات(کلمات کلیدی) جهت ترافیک بیشتر سایت، ساخت سایت دوستانه جهت موتورهای جستجو، ایجاد لینک و بازاریابی منحصر به فرد در محیط مجازی کمک می‌نماید.

بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو - SEO) چیست؟

بهینه سازی وب یا سئو (SEO مخفف Search engine optimization)، به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می‌گیرد.

Seo


چرا سایت من نیاز به بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) دارد؟

بخش زیادی از ترافیک وب توسط موتورهای جستجوگر تجاری بزرگ نظیر گوگل، بینگ، یاهو انجام می‌گیرد. اگرچه رسانه‌های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک، می‌تواند بازدیدکننده برای سایت شما داشته باشد. اما موتورهای جستجوگر روش اصلی رسیدن به هدف یا سایت مورد نظر توسط کاربران اینترنت می‌باشد.
هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی الکترونیکی حرکت می‌کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می‌باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می‌برد و شما را در بازار معرفی می‌کند.

Seo Pie

 

چرا برای کشف وب سایت من توسط موتورهای جستجو، باید آن را بهینه سازی کنم؟

موتورهای جستجوگر هوشمند هستند، اما هنوز هم جهت خزیدن عمیق تر و بازگشت نتیاج بهتر به کاربران نیاز به کمک دارند. در حالی که سئو وب سایت باعث روانه شدن هزاران بازدیدکننده به وب سایت شما می‌شود، حرکات اشتباه نیز منجر به مخفی شدن سایت شما از دید موتورهای جستجو در نتیجه کاربران می‌شود.
سئو علاوه بر قابل دسترس نمودن محتوای سایت برای موتورهای جستجو، افزایش رتبه را در مورد محتوای سایت شما در بر خواهد داشت. به طوری که جستجوگر به راحتی آن را پیدا خواهد کرد. فضای اینترنت در حال تبدیل شدن به فضای رقابتی می‌باشد. از این سو شرکت‌هایی که زودتر تصمیم به سئوی سایت خود گرفتند، مشتریان و بازدیدکنندگان بیشتری دارند.

آیا می‌توانم سئوی سایت خود را خودم انجام دهم؟

جهان سئو بسیار پیچیده است. اما اکثر مردم به راحتی می‌توانند اصول اولیه آنرا درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش سئو می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.
با توجه تعهد زمان، تمایل به یادگیری و پیچیدگی وب سایت شما ممکن است تصمیم بگیرید که یک متخصص با رویکردی گسترده تر سایت شما را بهینه سازی نماید.

موتورهای جستجوگر چگونه کار می‌کنند؟

موتورهای جستجوگر دارای 2 عملکرد اصلی - خزیدن (Crawling) و نمایان سازی (Indexing) - می‌باشند.

خزیدن سایت

تصور کنید که شبکه جهانی وب به عنوان شبکه‌ای از توقف در سیستم متروی یک شهر بزگ است.
هر توقف یک سند منحصر به فرد(معمولاً یک صفحه وب یا گاهی اوقات JPG , PDF و یا فایل‌های دیگر) است. موتورهای جستجوگر نیاز به یک راه برای خزیدن کل شهر و پیداکردن تمامی نقاط توقف در طول راه با استفاده از بهترین راه‌های موجود هستند.
موتورهای جستجوگر، ماشین آلات پاسخ می‌باشند. هنگامی که فرد اقدام به جستجو از میان میلیاردها سند می شود، دو مسئله در جستجو لحاظ می‌گردد. بازگشت به دسته نتایج مرتبط با پرس و جوی جستجوگر، نمایش بر اساس رتبه بندی نتایج.

برای سئو سایت چه مقدار از این مقاله را بخوانم؟

اگر شما برای بهینه سازی سایت خود و در نتیجه آن افزایش ترافیک سایت جدی هستید توصیه می‌کنیم تمامی بند به بند سری مقالات سئو را از ابتدا تا انتها مطالعه نمایید.
هر بخش از این راهنما به درک شیوه‌های موثر از بهینه سازی موتور جستجو بسیار مهم است.