راهنمای انتخاب هاست مناسب

سرویس هاست معمولاً به صورت چند پلن در شرکتهای مختلف ارائه می‌شود. شاید انتخاب پلن مناسب هاست کار دشواری به نظر برسد اما مطالعه موارد اعلامی ذیل باعث میشود بتوانید سرویس مورد نظر خود را به سهولت بیابید.

1. سیستم عامل هاست متناسب با نیاز

اولین و مهم ترین گام در انتخاب وب هاستینگ، تعیین پلتفورم مورد استفاده‌ وب سرور است که معمولاً انتخاب بین سیستم‌ عامل لینوکس و ویندوز است. لینوکس و ویندوز در واقع سیستم عامل نصب شده بر روی سرور است و ارتباطی به سیستم عامل کامپیوتر شخصی شما ندارد. هاست لینوکس از وب سرور آپاچی (Apache) استفاده مینماید و مناسب برای زبان برنامه نویسی php و بانک اطلاعاتی MySQL Server میباشد. هاست ویندوز از وب سرور IIS استفاده مینماید و مناسب برای زبان برنامه نویسی ASP و بانک اطلاعاتی MSSQLSever میباشد.

توصیه ما به کابران استفاده از هاست لینوکس میباشد تا بتوانند از اسکریپتهای رایگان برای راه اندازی وب سایت استفاده نمایند، به راحتی آن را مدیریت و در آینده گسترش دهند.

2. ویژگی ها و امکانات هاست

پس از انتخاب سیستم عامل، باید امکاناتی را که از هاست خود انتظار دارید را تعیین کنید. برای این مرحله زمان بیشتری بگذارید، زیرا امکانات پلن های هاست شرکتهای ارائه دهنده شاید در ظاهر به هم شبیه باشند اما با نگاه دقیق تر می بینید، تفاوتها آنقدر هم که فکر میکنید کم نیست. مهم‌ترین ویژگیهایی که باید به آنها توجه شود عبارتند از:

  • کشور هاست کننده (ایران یا خارج از کشور)
  • مقدار فضای هارد دیسک
  • مقدار پهنای باند ماهیانه
  • تعداد اکانت ایمیل و امکانات آن
  • تعداد دیتابیس
  • تعداد اکانت FTP
  • تعداد ساب دامین و دامنه پارک شده
  • نوع کنترل پنل مدیریت هاست
  • نحوه بکاپ گیری

3. میزان بودجه مصرفی برای هاست

یکی از عوامل مهم دیگر، هزینه پرداختی بابت هاست است. کلیه امکانات را بین پلنهای هاست مقایسه کنید و فقط به فضای هارد دیسک بسنده نکنید و به اندازه امکانات مورد نیاز خود هزینه پرداخت کنید. اگر سرعت لود سایت مناسب نباشد، مشتریان خود را از دست می دهید و به تبع آن نیاز به پرداخت هزینه ی مجدد بابت انتقال هاست به شرکتی دیگر پیدا می کنید.

4. آپتایم ماهیانه هاست

حقیقت این است که هیچ میزبان وبی نمی تواند 100% آنلاین باشد. سرورها گاهی برای رفع مسائل امنیتی و بروز رسانی نرم افزارها نیاز به ریبوت دارند. اگر نرم افزارهای سرور به موقع بروز رسانی نشود نمیتواند بهترین سرویسدهی را داشته باشد و ممکن است با خطر هک شدن مواجه شود.

گارانتی آپتایم استاندارد جهانی 99% میباشد و در صورت بروز حوادث غیر مترقبه شرکت میزبان میبایست تضمین کند که مشکل به سریعترین وجه رفع شود.

5. نحوه پشتیبانی و تعهدات میزبان

پشتیانی میبایست به صورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل انجام شود. میبایست این امکان برای شما وجود داشته باشد که حتی در روزهای تعطیل با ارسال درخواست پشتیبانی رفع مشکل شوید. وجود یک دانشنامه از سوالات متداول باعث میشود وقت کمتری از شما تلف شود.

نگاه به تعهدات میزبان و مشتریان قدیمی میتواند اعتبار هاست را به طور کامل تضمین کند ...

نماد اعتماد الکترونیکی