تفاوت هاست حرفه‌ای و پایه

با توجه به پیشرفت منابع و تجهیزات در سرورها و دیتاسنترهای داخل کشور، بدیهی است امکانات متفاوتی از بابت نحوه ارائه سرویس به کاربر وجود دارد.

هاست اشتراکی در داخل و خارج کشور انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع امکانات مورد ارائه دسته بندی میشود. سرویسهای هاست اشتراکی ارائه شده در پارسین وب به دو نوع پایه و حرفه‌ای تقسیم بندی میشود.

مقایسه هاست لینوکس معمولی و پایه

 

ظرفیت

در هاست حرفه‌ای پارسین وب، تعداد سایت بر روی هر سرور بین 50 تا 150 سایت می‌باشد ولی در هاست پایه، تعداد سایت روی هر سرور 200 تا 300 سایت می‌باشد.


منابع

ازآنجایی که تعداد یوزر در هاست حرفه‌ای کمتر است، در واقع اختصاص منابع بیشتر به تعداد کاربران کمتر می‌باشد که این مسئله، خود سرعت سایت‌های میزبانی شده در این حالت را افزایش می‌دهد که در هاست پایه بالعکس می‌باشد.


عملکرد سرور

درهاست حرفه‌ای استفاده از منابع کمتر باعث بازدهی بیتشر سرور می‌شود.


بکاپ گیری

در هاست حرفه‌ای از سایت‌های میزبانی شده بطور هفتگی و ماهیانه در سرور‌های مجزا بکاپ گیری میشود و امکان بکاپ‌گیری روزانه از دیتابیس نیز وجود دارد که در هاست پایه فقط یکبار در طول هفته بکاپ‌گیری می‌شود.


هارد

هارد استفاده شده در سری حرفه‌ای، هاردهای پرسرعت SSD می‌باشد که باعث می‌شود اطلاعات سایت سریعتر بارگذاری و خوانده شود. اما در سری پایه از هارد SATA استفاده می‌شود.

نماد اعتماد الکترونیکی