ویژگی های سرور مجازی

در سرور مجازی یا VPS ، سخت افزار سرور اصلی بین سرورهای مجازی به اشتراک گذاشته میشود. با این تفاوت که با استفاده از تکنولوژی مجازی سازی (Virtualization) پارتیشن بندی شده و هر سرور مجازی منابع اختصاصی خودش را داراست.

سرور مجازی انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع سیستم عامل و کنترل پنل مدیریت دسته بندی میشود. سرورهای مجازی ارائه شده در پارسین وب شامل سرور مجازی لینوکس خارج از ایران - سرور مجازی لینوکس ایران - سرور مجازی ویندوز خارج از ایران - سرور مجازی ویندوز ایران میشود.

مزایا و معایب سرور مجازی

1. کنترل کامل سرور مجازی توسط شما انجام میشود:

پیکربندی اولیه توسط شرکت ارائه دهنده با توجه به نوع سرویس انجام میشود. کاربر به روت یا ریموت دسکتاپ سرور دسترسی کامل دارد و میتواند پیکربندی تنظیمات سرور را با توجه به نیاز تغییر دهد که این امکان در هاست اشتراکی وجود ندارد.


2. هزینه سرور مجازی مناسب است:

هزینه سرور مجازی از هاست اشتراکی بیشتر است ولی با توجه به منابع اختصاصی که در اختیار شما گذاشته میشود، هزینه ای کمتر نسبت به سرور اختصاصی دارد.


3. امنیت سرور مجازی بیشتر است:

فایل سیستم کاملاً مجزا از سایر مشتریان خواهد بود و بدین ترتیب سرورهای مجازی امنیت بیشتری را نسبت به هاست اشتراکی تامین میکند.


3. مجزا بودن منابع سخت افزاری، کارآیی را افزایش میدهد:

میزان رم را با توجه به نیاز انتخاب میکنید. در واقع مجزا بودن منابع سخت افزاری باعث میشود فعالیت مشتریان دیگر، سرویس شما را تحت تاثیر قرار ندهد.


4. تقریباً انعطاف پذیر است.

در سرورهای لینوکس با استفاده از پسورد روت می توانید وارد پروتکل SSH شوید و سرور خود را مدیریت کنید. در سرور های ویندوز می توانید از طریق Remote Desktop وارد شده و سرور خود را مدیریت کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی