ثبت دامین (دامنه) فارسی

دومین گام برای داشتن یک وبسایت پس از انتخاب هاست، ثبت دامین می‌باشد.
دامین فارسی یکی از انواع دامنه IDN می‌باشد که از دو قسمت نام به صورت فارسی و پسوند تشکیل شده و توسط نقطه از یکدیگر جدا می‌شود. بطور مثال com.فارسی
  • پسوندهای فارسی
  • فارسی.com
  • فارسی.net
  • سالیانه
  • 299,000 تومان
  • 377,000 تومان

دامنه عمومی فارسی

پارسین وب نماینده رسمی رجیسترار RRPproxy جهت ثبت دامنه فارسی می‌باشد. کلیه دامین‌های فارسی ،به صورت کاملاً آنلاین در کمتر از چند دقیقه با مشخصات دلخواه شما ثبت خواهد شد و دارای کنترل پنل اختصاصی تحت پارسین وب می‌باشد.ابتدا قوانین نام دامین فارسی را مطالعه کنید.

سوالات متداول دامین فارسی

رابطه دامین ( Domain ) با ميزباني وب ( Web Hosting ) چيست؟

دامین نامي است که شما براي سايت خود انتخاب مي‌کنيد و میزبانی وب یا وب هاستینگ، فضایی است که به دامنه شما سرويس دهي ميکند و اطلاعات دامنه شما در آن قرار می‌گیرد.
همانند تصاویر، متون و اسناد برنامه نویسی، Email و ...

آیا میتوانم دامنه فارسی خود را برای همیشه رجیستر کنم؟

خیر، رجیستر نمودن دامین عمومی فارسی از 1 سال تا 10 سال قابل انجام است. که هزینه رجیستر آن ضریبی از هزینه سالانه است.

آیا دامنه به نام من ثبت می‌شود؟

بله، برای ثبت دامنه عمومی فارسی (com, net) بنام خود، مشخصات خود را در بخش کاربری به صورت انگلیسی یا فینگلیش وارد نمایید و اطلاعات خود را در پنل کاربری تکمیل نمایید (آدرس، کد پستی، شماره تماس و ...).

Name Server چیست؟ آیا امکان تغییر توسط خودم وجود دارد؟

Name Server، ارتباط دهنده دامنه و فضای میزبانی وب است. هر دامنه نیاز به حداقل 2 نیم سرور همانند ns1.parsinweb.com , ns2.parsinweb.com که توسط شرکت هاست کننده به شما اعلام می‌شود.
بله، چنانچه روال ثبت دامنه فارسی را رعایت نموده باشید، در هر ساعت شبانه روز امکان تغییر Name Server و مدیریت توسط شما وجود دارد. در غیر اینصورت Name Server های جدید را از طریق ارسال درخواست پشتیبانی در ناحیه کاربری اعلام نمایید تا انجام شود.
نماد اعتماد الکترونیکی