ویژگی های هاست اشتراکی

هاست اشتراکی یا میزبانی وب اشتراکی سرویسی است که در آن فضای هارد یک سرور بین چندین وب سایت تقسیم میشود و وب سایتها از سخت افزار سرور به طور مشترک استفاده میکنند.

هاست اشتراکی انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع سیستم عامل و کنترل پنل مدیریت دسته بندی میشود. سرویسهای هاست اشتراکی ارائه شده در پارسین وب شامل هاست لینوکس خارج از ایران - هاست لینوکس ایران - هاست دانلود میشود.

مزایا و معایب میزبانی وب اشتراکی

 

1. ارزانترین نوع هاست میباشد:

لازم نیست مبالغ زیادی را صرف پرداخت ماهیانه هزینه سرور مجازی یا سرور اختصاصی نمایید. با پرداخت هزینه ای اندک به صورت سالیانه سایت خود را در بستر اینترنت راه اندازی کنید.


2. آنلاین سفارش دهید و به صورت آنی تحویل بگیرید:

در هر ساعت از شبانه روز سرویس هاست اشراکی خود را به صورت آنلاین سفارش دهید، به صورت آنلاین پرداخت کنید، به صورت آنی و در کسری از ثانیه تحویل بگیرید. بدون اینکه نیاز به هماهنگی قبلی با واحد پشتیبانی باشید.


3. استفاده از هاست اشتراکی بسیار راحت است:

سرور از قبل پیکر بندی شده و شرکت ارائه دهنده به طور 24 ساعته امنیت و سرعت وب سایتهای موجود در سرور را مدیریت میکند.


4. سایت های موجود در سرور، به طور مشترک از منابع سخت افزاری استفاده می کنند :

اگر یک وب سایت بازدید زیادی داشته باشد، به سرور فشار وارد نموده و باعث کند شدن سرعت دیگر وب سایت ها می شود. در اینگونه موارد انتقال وب سایت به سرور مجازی پیشنهاد میشود.


5. زیاد انعطاف پذیر نیست:

نمیتوانید تنظیمات سرور را طبق سایت خود تغییر دهید. زیرا تنظیمات پیش فرض با توجه به نیاز هاست اشتراکی انجام شده است و تغییر در آن موجب اختلال در دیگر سایت ها میشود.

نماد اعتماد الکترونیکی